Kaseton frezowany z wystającą plexi

Kaseton reklamowy wykonany z płyty warstwowej typu dibond w kolorze biały mat. Kaseton składający się z lica oraz stelażu wewnętrznego tak zwane plecy kasetonu. W dibondzie wyfrezowaliśmy logo klienta, następnie nafrezowaliśmy wszystkie boki pod zagięcie, co pozwoliło stworzyć nam zamkniętą bryłę. Grafika została podklejona plexi Opal LED 3 mm, ale nam to nie wystarczyło i dlatego aby nadać wyjątkowy charakter temu kasetonowi dołożyliśmy warstwy na lico co pozwoliło uzyskać efekt 3D. Do stworzenia takiego efektu użyliśmy bezbarwnej plexi 10 mm i czarnej plexi 3 mm. Kształt loga klienta składający się z dwóch elementów pozwolił nam na wykorzystanie 2 technik.

Również w tym zleceniu użyliśmy do podświetlenia sprawdzone już soczewkowe moduły ledowe o barwie zimnej białej.

reklama zewnętrzna

Przestrzenne połączenie

Pierwsza część logotypu czyli koło z napisem BLACK. Koło zostało wycięte z czarnej plexi 3 mm w tym samym kole wycięliśmy napis BLACK. Koło zostało naklejone bezpośrednio na dibond a napis zlicowany i w ten sposób uzyskaliśmy efekt głębi.

Druga część logotypu czyli napis „POINT”. Tutaj wycięliśmy napis zarówno z plexi bezbarwnej 10 mm jak i plexi czarnej 3 mm, skleiliśmy ze sobą obie plexi a następnie takie litery wkleiliśmy do kasetonu w miejscu gdzie wcześniej wyfrezowaliśmy napis POINT. Dzięki temu uzyskaliśmy efekt uwypuklenia oraz podświetlenia krawędziowego ponieważ użycie czarnej plexi zablokowało nam świecenie w przód.