Reklama zewnętrzna

Reklama zewnętrzna – czyli jaka?

Można się z nią zetknąć, jadąc autobusem, idąc na spacer z psem, czy czekając na przystanku na tramwaj… Reklama zewnętrzna, bo właśnie o niej mowa, jest z nami właściwie od zawsze, a co więcej, nic nie wskazuje na to, aby miała w najbliższym czasie zniknąć. Dlaczego tego typu forma promocji od lat cieszy się niesłabnącą popularnością, a także jakie są najskuteczniejsze rodzaje reklamy zewnętrznej?

Kilka słów o historii reklamy zewnętrznej

Zapewne nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że reklama zewnętrzna funkcjonowała już w okresie starożytności. Oczywiście nie były to współcześnie nam znane litery świetlne LED czy kasetony reklamowe, ale raczej pieczołowicie wykonane malowidła i napisy umieszczane na kamiennych ścianach budynków. W kolejnych stuleciach popularne stało się stosowanie różnego rodzaju tabliczek i znaków rzemieślniczych, mających zapraszać przechodniów do sklepów.

reklama zewnętrzna

Na polskim rynku rozwój reklam outdoorowych nastąpił w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Za jedną z pierwszych tego typu reklam uznaje się plakat szerokoformatowy.

Jakie formy reklamy zewnętrznej są najskuteczniejsze?

Spośród najskuteczniejszych rodzajów reklamy zewnętrznej można wymienić przede wszystkim:

  • litery blokowe 3D LED, które są zaliczane do najbardziej wyróżniających się form identyfikacji wizualnej,
  • kasetony reklamowe, doskonale nadające się do promocji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków,
  • wydruki wielkoformatowe, stanowiące niezwykle trwałą i przykuwającą uwagę formę przekazu,
  • reklamy na samochodach, które są w stanie docierać do szerokiego grona potencjalnych klientów, bez generowania dodatkowych kosztów.

Popularność wyżej wymienionych form marketingowych wynika przede wszystkim z faktu, że mogą być umieszczane w ważnych ciągach komunikacyjnych miast, przykuwając uwagę zarówno przechodniów, jak i kierowców oraz pasażerów aut, autobusów itp.

Jeśli poszukują Państwo profesjonalnej pomocy w wyborze skutecznej reklamy zewnętrznej, zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Jako doświadczony producent kasetonów, liter 3D oraz wielu innych nośników reklamowych, dołożymy wszelkich starań, aby wybrana reklama przyciągała wzrok klientów, pozwalając wyróżnić Państwa markę na tle konkurencji.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.